مشاوره سقط جنین و روش Telemedicine در طول همه گیری افزایش می یابد

مشاوره سقط جنین

مشاوره سقط جنین

مشاوره سقط جنین از آنجا که دسترسی به کلینیک های سقط جنین حضوری در طول همه گیری های COVID-19 کاهش یافته است ، ارائه دهندگان شاهد افزایش تقاضا و آگاهی از روش دیگری برای مراقبت از سقط جنین: تله پزشکی هستیم.

ملیسا گرانت ، مدیر عامل کارافم ، کلینیک ملی سقط جنین و کنترل بارداری ، گفت: “قطعاً افزایش چشمگیری در سقط جنین از زمان تکمیل سفارشات در خانه وجود دارد.”

Carafemکه به طور مستقیم قرص های سقط جنین را به عنوان بخشی از یک مطالعه سراسری از بیماران ارسال می کند ، قبلاً هفته ای یک تا دو بیمار داشت که علاقه مند به سقط جنین از خانه بودند. گرانت گفت ، از زمان بیماری همه گیر ، این تعداد به حدود هشت تا 10 بیمار در هفته افزایش یافته است.

مشاوره سقط جنین
مشاوره سقط جنین

گرانت به MedPageامروز گفت: “آنچه ما از زمان شروع همه گیری متوجه شده ایم این است که در نهایت سفر برای مردم حتی چالش برانگیز تر شد.” برخی از بیماران با موانع جدید مراقبت از کودک یا فشار اقتصادی روبرو بودند و “همه این موارد در کنار هم باعث افزایش تعداد افرادی شد که به این گزینه نگاه می کنند.”

گرانت افزود: “ضرورت اغلب اوقات نوآوری می کند.” “سقط جنین به دلیل اتفاقاتی که در دنیای پیرامون آن رخ می دهد ، ضروری نمی شود.”

برخی از داده ها نشان می دهند که سقط جنین از طریق تله مدیسین بی خطر و مؤثر است و میزان عوارض آن با روش های سقط جنین پزشکی قابل مقایسه است. اگرچه این بیماری همه گیر باعث افزایش آگاهی عمومی درمورد از راه دور برای مراقبت از سقط جنین است ، اما مقررات FDA در مورد مییفپریستون همچنان باعث محدود شدن بیشتر بیماران از دسترسی به سقط از راه دور می شود.

ترکیبی ، میفپریستون و میزوپروستول داروهای لازم برای خاتمه بارداری هستند. اما mifepristoneتحت پروتکل ارزیابی خطر و کاهش خطر FDA (REMS) تنظیم می شود. تحت REMS ، مییفپریستون باید به طور مستقیم ، در یک کلینیک ، بیمارستان یا سایر مراکز پزشکی از ارائه دهنده به بیمار منتقل شود. اگرچه سقط جنین واقعی در خانه بیمار اتفاق می افتد ، اما آنها نمی توانند دارو را از داروخانه بگیرند یا آن را از طریق نامه دریافت کنند.

طرفداران می گویند ، نیاز به انتخاب داروهای سقط جنین در فرد می تواند موانعی برای دسترسی ایجاد کند. گرانت گفت که حدود 30٪ از بیماران کارافم بیش از 100 مایل برای دیدن یک ارائه دهنده سقط جنین طی می کنند.

دیوید هاکنی ، دکتر ، مدیر بخش پزشکی جنین مادر در بیمارستانهای بهداشت دانشگاه در کلیولند ، اظهار داشت که علاقه به رشته پزشکی از نظر تخصص در پزشکی متعدد ، از جمله مراقبت های بهداشتی تولید مثل افزایش یافته است.

هاکنی ، که همچنین به عنوان کالج آمریکایی زنان و زایمان و زنان و زایمان (ACOG) اوهایو فعالیت می کند ، گفت: “تمام دنیای کارهایی که قبلاً تصور نمی کردیم از راه دور و یا از راه دور از راه دور انجام دهیم ، ما از طریق تله پزشکی به انجام این کار تشویق می شویم.” در مصاحبه ای گفت

اما اگرچه آگاهی در مورد سقط جنین از راه دور در طول همه گیری افزایش یافته است ، محدودیت های FDA در توزیع مییفپریستون تغییر نکرده است.

هاکنی گفت: “اگرچه این موضوعی است که ما در گذشته از آن دفاع می کردیم ، اما اکنون این مسئله بسیار ضروری تر شده است.” وی افزود: نظرات وی به نفع کارفرمای وی نیست.

خرید قرص سقط جنین
خرید قرص سقط جنین

هفته گذشته ، ACOG دادخواست فدرال را علیه FDA تشکیل داد ، و از این آژانس خواست كه محدودیتهای REMS را برای مییفپریستون در طول همهگیری برطرف كند. در بیانیه ای ، دکتر اوا چالاس ، رئیس جمهور ACOG ، گفت كه در حالی كه جامعه مراقبت های بهداشتی به طور كلی روش های جدیدی را برای دسترسی بیماران به مراقبت از طریق تله مدیسین پیدا كرده است ، “تصمیم FDA برای حفظ محدودیت های غیر ضروری از نظر پزشکی بر روی مییفپریستون یک استثنای برجسته است.”

بسیاری از زنان و زایمان موافق هستند که هیچ ضروری پزشکی برای FDA برای محدودیت های توزیع در مورد mifepristone وجود ندارد.

دانیل گروسمن ، دکتر ، متخصص زنان و زایمان در دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو ، که در مورد سقط جنین از راه دور تحقیق کرده است ، گفت: “بیماران دارویی را دریافت می کنند و آن را در خانه مصرف می کنند.” “واقعاً دلیلی ندارد که مجبور شوند آن را در کلینیک دریافت کنند.”

در حالی که محدودیت های ملی هنوز اکثر بیماران دسترسی به داروهای سقط جنین را در خارج از مراکز بهداشتی درمانی ممنوع کرده است ، مراقبت از افرادی که به دنبال سقط جنین از خانه هستند ، یک راه مراقبت وجود دارد. مطالعه TelAbortation ، یک پروژه تأیید شده توسط FDA است که سقط جنین را از طریق آمادگی جسمی فراهم می کند ، مییفپریستون و میزوپروستول را مستقیماً به درب بیماران می فرستد. بیمارانی که در یک کشور مشارکت کننده زندگی می کنند ، کمتر از 10 هفته باردار هستند و در نظر گرفته می شوند که کم خطر هستند می توانند بدون ترک خانه خود ، مراقبت سقط جنین را انجام دهند.

این مطالعه بر کلینیک ها (از جمله کارافم) نظارت دارد که این روند را در 13 ایالت و ولسوالی کلمبیا ارائه می دهد. شرکت کنندگان یک مشاوره مجازی برای ارزیابی صلاحیت دریافت می کنند و پس از انجام آزمایش های لازم مانند سونوگرافی ، معاینه لگن یا آزمایش حاملگی در خانه ، داروهای سقط جنین را به منزل خود ارائه می دهند.

به گفته تارا شوچت ، دکترا ، MPH ، عضو ارشد برنامه در مورد مطالعه ، ثبت نام TelAborce اخیراً دو برابر شده است. دو بار تعداد زنان در ماه مارس و آوریل نسبت به ماه های ژانویه و فوریه سقط جنین داشتند. از زمان شروع برنامه در سال 2016 ، TelAborceنزدیک به 1000 بسته را ارسال کرده است.

فروش داروی سقط جنین
فروش داروی سقط جنین

در تجزیه و تحلیل اولیه نزدیک به 250 بسته TelAbort ، سقط جنین از طریق مستقیم به بیمار در 93٪ از 190 بیمار که داده های مربوط به نتیجه سقط را در دسترس داشتند ، موفقیت آمیز بود.

از 217 بیمار که داده های پیگیری را ارائه داده اند ، دو نفر از عوارض جانبی جدی برخوردار بودند: یکی از آنها تشنج پس از آسپیراسیون انجام شده برای خونریزی و دیگری مبتلا به کم خونی شدید بود. شانزده بیمار اضافی (7٪) به اورژانس معرفی شده اند ، بیشتر برای خونریزی یا درد ، اما یکی برای سرگیجه و یک نفر برای دریافت گلوبولین ایمنی Rh. از این 16 بیمار ، دو نفر دارای آرزو بودند ، یکی از محصولات برداشت شده از گردن رحم وی خارج شده بود ، سه نفر برای درد یا حالت تهوع دارویی دریافت کرده بودند و یک نفر به دلیل عفونت دستگاه ادراری درمان می شد. نه نفر معالجه درمانی دریافت نکردند.

Ashanda Saint Jean ، مدیر سابق زنان و زایمان شبکه مراقبت های سرپایی بیمارستان NewYork-Presbyterian / Allen در نیویورک گفت: “شما می بینید که تعداد بسیار کمی در بیمارستان بستری شده اند و اکثریت افرادی که به بخش اورژانس مراجعه کرده اند برای خونریزی یا درد بودند.” شهر

سنت ژان که درگیر این مطالعه نبود ، گفت: “فقط دو مورد از 16 بیمار نیاز به آرزوها داشت.” “این به شما می گوید این روش خاتمه چقدر مؤثر است.”

شوچت گفت: این مطالعه اخیراً به منظور بهبود تحلیل زیرگروهها و همچنین بهره مندی از نگهداری این سرویس ، نمونه نمونه آن را به 2.500 شرکت کننده گسترش داده است. شوچت در مصاحبه ای گفت: “تلاببورگ بی خطر است ، موثر است ، و دسترسی به افرادی که در غیر این صورت دسترسی ندارند ، افزایش یافته است.”

گابریلا آگیلار ، MD ، MPH ، یک متخصص برنامه ریزی خانواده از دانشکده پزشکی ییل در نیو هاون ، کانکتیکات ، به MedPage Today گفت که افزایش مکالمات در مورد سقط جنین از طریق تله مدیسین در طول بیماری همه گیر ، این پتانسیل را دارد که تغییر طولانی مدت ایجاد کند.


اگرچه Aguilar سقط جنین مستقیم از طریق Telemedicineدر کانکتیکات را ارائه نمی دهد ، اما وی گفت که پزشکان در حال فکر کردن در مورد آزمایش های لازم برای از بین بردن قرص های سقط جنین هستند ، زیرا ارائه دهندگان سعی می کنند میزان مواجهه بیمار با COVID-19 را محدود کنند.

اگیلار گفت: “من فکر می کنم که همه گیری این امکان را برای ما فراهم می کند تا آنچه را که از نظر پزشکی برای انجام سقط جنین ضروری است ، بررسی کنیم.” “آیا شما به آن سونوگرافی احتیاج دارید؟ اگر در اوایل بارداری خیلی زود به آزمایشگاه نیاز دارید؟ آیا برای شخصی که در غیر این صورت سالم است و بسیار کم خطر است ، باید به ویزیت داخلی بروید؟”

وی افزود: بیماران مبتلا به فاکتورهای خطر برای حاملگی خارج رحمی ، از جمله بستن لوله قبل از لوله ، حاملگی خارج رحمی قبلی ، خونریزی غیر طبیعی رحم یا وجود IUD در دوران بارداری ، نیاز به معاینه فیزیکی دارند. اما در مورد بیماران کم خطر ، آگیلار گفت که COVID-19 می تواند فرصتی برای بررسی مجدد ارائه سقط پزشکی باشد.

“ارائه سقط جنین از راه دور به راحتی امکان پذیر است و بیماری همه گیر برای اثبات این امر فرصتی بی نظیر به ما داده است.”